Atsiskaityti bekontakčiu būdu galite priglausdami „Visa“ kortelę arba mobilųjį telefoną. Pietų pertraukos metu pirkdami užkandžius, kavą arba dešrainį, atsiskaityti už pirkinius galite paliesdami skaitytuvą kortele arba mobiliuoju telefonu. Greitas, lengvas ir saugus atsiskaitymas - toks pat, kaip ir mokėjimas įprasta kortele.
Paprasta, greita ir saugu.
Pradėti
Pradėkite greitai ir lengvai. Šiandien! Jei norite sužinoti kaip tai padaryti, skaitykite toliau.
Kaip tai veikia
Atsiskaityti galite paliesdami skaitytuvą mobiliuoju telefonu, išmaniuoju laikrodžiu arba kortele.
Kur galite atsiskaityti
Bekontakčio mokėjimo funkcija galima naudotis daugelyje vietų Švedijoje ir visoje Europoje. Prekybos vietose ieškokite bekontakčio mokėjimo simboliu pažymėtų skaitytuvų.
Kaip mokėti mobiliuoju telefonu
Įtraukite savo „Visa“ kortelę į mobilųjį telefoną ar kitą įrenginį, kuriame aktyvinta mokėjimo funkcija.
Atsiskaitymo vietose ieškokite bekontakčio mokėjimo simboliu pažymėtų skaitytuvų.
Norėdami atsiskaityti, laikykite mobilųjį telefoną ar kitą įrenginį virš simbolio ženklo.
Kaip tai veikia
Bekontaktį mokėjimą galite atlikti Jums patogiausiu būdu - be kortelės ir mobiliojo telefono taip pat galite atsiskaityti išmaniuoju laikrodžiu. Pirmiausia, įtraukite kortelę į mobilųjį telefoną ir aktyvinkite bekontakčio mokėjimo funkciją.
Ar galima atsiskaityti, jei telefonas yra dėkle?
„Visa“ atsiskaitymo telefonu funkcija veikia bet kuriame telefono dėkle, jeigu jis neslopina telefono NFC funkcijos. Standartiniai telefonų dėklai neturi kelti keblumų.
Kokie yra atsiskaitymo bekontakte mokėjimo kortele limitai? Ar reikia PIN kodo?
Visoms mokėjimo operacijoms, įskaitant ir atliekamas bekontakčiu būdu, galioja kortelių limitai. Perkant už didesnę kaip xxx sumą, saugumo sumetimais Jums reikės įvesti PIN kodą. Jei atsiskaitote telefonu arba išmaniuoju laikrodžiu, patvirtinkite mokėjimą sekdami įrenginio instrukciją.
Kas yra bekontaktis mokėjimas?
Bekontakčiam mokėjimui naudojamos radijo bangos, kuriomis kortelės, mobiliojo telefono ar išmaniojo laikrodžio informacija perduodama į skaitytuvą ir atgal. Mokėjimo metu atstumas tarp kortelės ir skaitytuvo gali būti ne didesnis nei 5 cm. Atlikus mokėjimą duomenys bus nusiųsti patvirtinimui.
Ar suma bus nuskaityta du kartus, jei kortelę prie skaitytuvo netyčia pridėsiu antrą kartą?
Ne. Kiekvieną operaciją galite apmokėti tik vieną kartą. Atliekat bekontakčius mokėjimus, kaip ir naudojantis lustu ar PIN kodu, skaitytuvas neleidžia atlikti dviejų mokėjimo operacijų už vieną pirkinį.
Ar naudojimasis „Visa“ paslaugomis mobiliajame telefone yra mokamas?
Už „Visa“ naudojimąsi mobiliajame telefone papildomas mokestis neimamas – tai tas pats, kas naudotis plastikine kortele.
Kaip veikia paslaugos naudojantis keliomis kortelėmis?
Į savo mobiliąją piniginę galite įtraukti kelias „Visa“ korteles, o mokėjimo operacijos metu pasirinkite, kurią kortelę norite naudoti.
Ar galiu mokėjimo operaciją bekontakte kortele atlikti netyčia?
Ne. Kad mokėjimas būtų atliktas, kortelė turi būti labai arti skaitytuvo.
Ar pinigai gali būti grąžinti, jei mokėjimas buvo atliktas mobiliuoju telefonu?
Norėdami susigrąžinti pinigus už pirkinį, už kurį atsiskaitėte „Visa“ kortele mobiliajame telefone, grąžinimo operaciją galite atlikti naudodami mobilųjį telefonu arba plastikinę kortelę. Jūsų gali paprašyti įvesti PIN kodą.
Kur galima atsiskaityti
„Visa“ kortelė priimama daugiau nei 44 mln. vietų visame pasaulyje. Bekontakčiai mokėjimai taip pat priimami daugelyje kitų vietų, o skaitytuvų skaičius didėja kiekvieną dieną. Norėdami atlikti mokėjimą ieškokite simbolio.
Ar bekontakčiu būdu galiu mokėti užsienyje?
Naudodamiesi kortele, mobiliuoju telefonu ar kitu įrenginiu, bekontakčiu būdu galite atsiskaityti vietose, kur priimamas bekontaktis mokėjimas. Mokėjimo vietose ieškokite simboliu pažymėtų terminalų.
Kurie bankai siūlo bekontaktį mokėjimą?
Bekontakčio atsiskaitymo galimybės priklauso nuo kiekvieno banko teikiamų paslaugų. Daugiau informacijos teiraukitės savo banko skyriuje.
Saugus atsiskaitymas
Inovatyvus „Visa“ kodavimas užtikrina, kad Jūsų kortelės duomenys yra apsaugoti. Kai mokate „Visa“ naudodamiesi mobiliuoju telefonu ar išmaniuoju laikrodžiu, Jūsų kortelės numeris pakeičiamas atsitiktiniu skaičiumi, kuris užtikrina, kad Jūsų mokėjimo operacijos būtų saugios ir Jūsų asmens bei kortelės duomenys būtų apsaugoti.
Ar bankas padengia dėl sukčiavimo patirtą žalą, kaip tai daro fizinių kortelių turėtojams?
Mokėjimo operacijų duomenys, pagal kuriuos būtų galima Jus identifikuoti, neperduodami trečiosioms šalims. „Visa“ kodavimo technologija užtikrina, kad tik Jūsų bankas žino jūsų mokėjimų istoriją.
Ar mobilusis telefonas turi būti atrakintas?
Tai priklauso nuo mobiliojo telefono modelio. Kai kuriuos mobiliuosius telefonus pakanka palaikyti prie terminalo ir mobilioji piniginė atsidaro automatiškai. Kitus mobiliuosius telefonus būtina atrakinti, kad būtų galima atlikti mokėjimą, pvz., įvedant PIN kodą arba atrakinant įrenginį piršto atspaudu.
Kas nutiktų, jei netekčiau savo mobiliojo telefono arba bekontaktės kortelės?
Jeigu netenkate savo mobiliojo telefono arba kortelės, turite informuoti banką, kad jie kuo skubiau užblokuotų visas Jūsų „Visa“ operacijas. Jeigu kas nors pasinaudoja Jūsų kortele, pinigų neprarasite, jei būsite atsargūs ir nedelsiant informuosite banką apie kortelės praradimą.
Ar kas nors gali pavogti mano pinigus prisiliesdami prie mano įrenginio?
Ne. Papildomą apsauga mobiliajam mokėjimui suteikia PIN kodas, taip pat daugelyje įrenginių įdiegti biometriniai duomenys, tokie kaip atpažinimas pagal veidą arba pirštų atspaudus. Tai reiškia, kad pametus mobilųjį telefoną niekas negalės juo atsiskaityti arba pavogti pinigų.
Ar turėdamas bekontaktę kortelę esu apsaugota(s) nuo sukčiavimo?
Turėdami „Visa“ kortelę visada esate apsaugoti. Visoms „Visa“ operacijoms taikomas vienodas banko apsaugos lygis. Jei pamestumėte kortelę arba ji būtų pavogta, bankas ją užblokuos iškart, kai tik informuosite apie kortelės praradimą.